نشانه های یک عمل ناموفق بینی

نشانه های یک عمل ناموفق بینی

خوشبختانه نتیجه بیشتر جراحی های بینی بدلیل افزایش دانش و تجربه جراحان خوب و قابل قبول است ولی گاهی بدلایل مختلف که مهمترین آن تکنیک جراحیست شکل بینی بد و نتیجه ناموفق به حساب می آید.
اگر سه نمای مهم بینی را روبرو، کنار و پایین بدانیم، بد شکلی میتواند در یک یا تمام آنها باشد. موارد زیر قسمت عمده این حالات را تشکیل میدهد:

 •  پهن بودن بینی که در نمای روبرو قابل مشاهده است و میتواند در قسمت بالایی، یعنی استخوانی، و یا پایین، یعنی قسمت سر بینی باشد. علت بیشتر مربوط به عدم توجه و یا توانایی جراح به اصلاح آن باشد مگر در موارد بینیهای بسیار گوشتی که امکان باریک تر کردن نوک بینی وجود ندارد.
 •  کجی بینی که باز در نمای روبرو دیده میشود. البته در مواردی اتحراف مختصر و غیر قابل توجه وجود دارد که قابل اغماض است ولی اگر زیاد باشد بینی را بد فرم کرده و ظاهر بدی به کل صورت میدهد. علت بیشتر آنها انحراف تیغه داخلی میانی بینیست که باید با دقت فراوان توسط جراح اصلاح گردد.
 • فرورفتگی پره های پایینی :
  این عارضه زمانی بروز می کند که غضروف های پره های بینی را برداشته ،علت برداشتن این غضروف ها به منظور جمع نمودن نوک بینی می باشد و در مواردی که نوک بینی را بیش از حد لازم جمع نمایند ، موجب می شود غضروف هایی که حمایت کننده نوک بینی می باشند کم شده و بیش از اندازه به یکدیگر نزدیک شوند که علاوه بر به هم ریختگی ظاهر بینی و فرورفتگی آن ،در تنفس نیز اشکال ایجاد مینماید .

 • کلو ملای تو کشیده شده :
  به پره وسطی بینی که دو سوراخ را از هم جدا میکند و در نمای پایینی دیده میشود، کلوملای بینی گفته می شود که به طور طبیعی و نرمال در معیارهای زیبایی در نمای نیمرخ ، پره بخش وسطی بینی خود را در ناحیه مربوط به پره های اطراف بینی نمایان می سازد .
 •  برداشته شدن بیش از اندازه پوست پره های بینی :
  در مواردی که بیش از اندازه پره های بینی برداشته می شود به دلیل اینکه بخش چین ما بین بینی و صورت صاف شده است ، اثر بخیه ها بر روی پوست نمایان می شود ، در این عارضه به دلیل تنگ شدن بیش از حد سوراخ های بینی مشکلات تنفسی  در مسیر راه بینی نیز ایجاد می شود ، اصلاح این عارضه از معظلات و مشکلات جراحان می باشد ، به دلیل اینکه برای جبران پوستی که از دست رفته است جراح نیازمند این می باشد که از نواحی مانند لاله گوشت پوست پیوندی استفاده نماید ، توجه به این نکته الزامی است که به دلیل احتیاط و دقت زیاد جراحان در خصوص برداشتن پره های بینی این عارضه بسیار کم اتفاق می افتد .
منبع: سایت دکتر شیرازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 5 =

پروتز سینه جراحی بینی جراحی بینی فوق تخصص جراحی پلاستیک متخصص پوست درمان ناباروری فوق تخصص جراحی پلاستیک فوق تخصص جراحی پلاستیک آزمایش تیروئید فوق تخصص جراحی پلاستیک درمان بی اختیاری ادرار کاشت مو کاشت مو متخصص پوست ایمپلنت دندان ایمپلنت دندان