جراحی بینی گوشتی

تقویت غضروف و اسکلت اصلی بینی مهمترین عاملی است که در گرفتن بهترین نتیجه از جراحی بینی گوشتی دخیل می باشد. درجراحی بینی های گوشتی غضروف نمی تواند حجم پوست ضخیم بینی را تحمل کند به همین علت در اکثر موارد در حین جراحی این نوع از بینی ها نیاز به پیون زدن و تقویت غضروف است در صورتی که این تقویت به خوبی صورت نگیرد و ساختمان بینی از حمایت کافی برخوردار نباشد بعد از گذشت چند سال می تواند عوارضی مانند افتادگی نوک بینی و برهم ریختگی فرم بینی ایجاد شود. به همین علت در انتخاب جراح بینی خود باید دقت بسیار نمایید تا در صورتی که بینی نیاز به تقویت غضروف داشته باشد، این تقویت صورت گیرد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

نقش پوست  ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در نتیجۀ تودۀ فیزیکی و اضافه وزن آن، پوست ضخیم بینی یک چالش بزرگ برای جراح زیبایی بینی است. شاید مهمترین چالش این است که پنهانسازی چارچوب اسکلت زیرین باعث می شود سطح واضحی وجود نداشته باشد. از آنجایی که پوست ضخیم بینی به طور موثرتری ویژگی های توپوگرافی اسکلت زیرین بینی را مبهم می کند، زیروبم های ظریف سطحی که مشخصۀ یک بینی واضح و جذاب هستند، از بین می رود.

یک بینی قدرتمند با حمایت ساختاری فراوانی، اولین و مهمترین نیاز برای ارتقای زیبایی در بیمار با پوست ضخیم است.

علاوه بر محافظت در برابر خرابی ساختاری، یک چارچوب اسکلتی سفت وکشش پوست بینی اصلاح بیشتر حد فاصل سطحی را تسهیل می  کند. کشش پوست نوک بینی در یک چارچوب اسکلتی سفت و کمی طولانی تر، با تنگ کردن و لذا نازک کردن پوشش تودهای پوست، وضوح سطح را بهبود می بخشد. گرچه افزایش طول بینی به طور بالقوه می تواند برجستگی سطحی را بهبود بخشد، اما رسیدن به اهداف زیبایی نه تنها به یک چارچوب اسکلتی محکم، بلکه یک پوشش پوستی قابل انعطاف نیز نیاز دارند. در واقع، بدون انعطاف پذیری کافی پوست، تلاشهای شدید برای تنگ کردن پوشش پوست ممکن است انحراف اسکلتی ناخوشایند و یا تنش بیش از حد پوست را به همراه داشته باشد. در بینی با پوست ضخیم با ضخیم شدن درم، عدم انعطاف پذیری حاصل اغلب کشش پوست را محدود می کند و مانع اصلاح بهینه حد فاصل می شود. در موارد شدید، پوست بسیار انعطاف ناپذیر حتی ممکن است از افزایش مدنظر در برجستگی نوک یا طول بینی جلوگیری کند.

نقش جراح در جراحی بینی گوشتی

یک جراح بینی باتجربه و مهارت بالا می تواند هر نوع بینی با هر نقصی را جراحی کند تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود و علاوه بر ایجاد فرم زیبا در بینی و تناسب بینی باسایر اجزای صورت، سلامت جسمانی فرد نیز برقرار بماند و فرد بعد از جراحی با مشکلات تنفسی روبه رو نشود.

اما باید در جراحی بینی گوشتی برای انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیاد تری داشته باشید زیرا انجام جراحی بینی های گوشتی کمی مسئله دار می باشد و نیاز به

جراحی بینی گوشتی باید دارای چه شرایطی باشد :

مهم ترین مسئله ای که جراح به آن توجه می کند سلامت روحی و جسمی فرد می باشد . اگر از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشد بعد از جراحی نیز مشکلی پیش نمی آید و به راحتی به هوش می آید .اگر در شرایط جسمی خود شک داشته باشد ، جراح به انجام چند آزمایش می پردازد تا شرایط بیمار را مورد بررسی قرار دهد . بیمارانی که انتظار غیر منطقی از بینی خود دارند و یا دچار افسردگی و وسواس باشند ، مواردی خوبی برای جراحی بینی نمی باشند .

دلیل مشکل بودن جراحی بینی گوشتی :

یکی از عوامل مهم در تعیین نتیجه عمل بینی کیفیت و ضخامت پوست می باشد . یکی از بیشترین مواردی که در جراحی بینی انجام می شود تغییر شکل غضروف و استخوان بینی می باشد . جراح بینی به روش های مختلف و متناسب با فرم بینی بیمار ، استخوان و غضروف را تغییرمی دهد تا به شکل مورد نظر برسد . بعد از انجام عمل بینی چند ماه طول می کشد که بینی به شکل اصلی خود برسد .به همین دلیل ممکن است تا چند ماه شکل اصلی بینی مشخص نشود به این دلیل  که پوست و بافت آن متورم می باشد .

چند روش برای جراحی بینی گوشتی :

به دلیل اینکه جراحی بینی برای کسانی که بینی گوشتی دارند بیشترین تاثیر را داشته باشد تکنیک جراحی خاصی می توان به کار برد . در ادامه به بررسی چند نمونه از این موارد می پردازیم :

  • پیوند غضروف به نوک بینی : به دلیل ضخیم بودن پوست برای اینکه جراحی در نوک بینی بهتر نمایان شود از پیوند غضروف به نوک بینی استفاده می کنند .
  • کاهش دادن متناسب سایز بینی : یکی از مواردی که باید به آن دقت داشت این است که بینی گوشتی به زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد . اگر در زمان جراحی فاصله بین استخوان بندی بینی و پوست زیاد باشد باعث ایجاد گوشت اضافه شده که در نتیجه باعث نا فرم شدن بینی می گردد .
  • کاهش چربی در قسمت بافت نرم بینی : به طور دقیق و ماهرانه جراح بینی می تواند به کاهش چربی های تشکیل دهنده در قسمت بافت نرم بپردازد ، این کار موجب بهتر دیده شدن مشخصات نوک بینی می شود .
  • ساختار بینی هایی که پوست ضخیم دارند : به دلیل سنگین بودن پوست این بینی ها به پشتیبانی و اسکلت بندی قوی تری نیاز دارند . به همین دلیل مناسب ترین کار این است که تناسبی بین کوچک کردن بینی و اسکلت بندی ایجاد کنیم .

تجربه بسیار بالای جراح دارد . بهترین کار برای انتخاب جراح بینی گوشتی مشاهده نمونه کارهای عمل بینی گوشتی جراح است.

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =