جراحی همزمان غبغب و بینی

ایجاد شدن غبغب علت های مختلفی دارد که از مهم ترین عواملی که موجب ایجاد غبغب می شود می توان به اضافه وزن و چاقی اشاره کرد ، عامل مهمی دیگری که در ایجاد غبغب تاثیر گذار است می توان به افزایش وزن اشاره کرد که بالارفتن سن موجب می شود که پوست قوام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد ، عوامل مختلفی باعث بروز این پدیده می شوند که خوشبختانه برای درمان غبغب راه های گوناگونی پیشنهاد شده است که بیماران به آسانی می توانند این عارضه را برطرف نمایند .

جراحی بینی و عمل غبغب

برای درمان غبغب راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم

  • ورزش گردن : برای انجام این روش باید ابتدا طوری روی تخت دراز کشیده به نحوی که صورت رو به سقف باشد ، سپس گردتن را از انتهای تخت آویزان نماید و چند ثانیه نگه داشته ، گردن باید در راستای بدن باشد ، پس از ۲۰ ثانیه به حالت عادی برگشته و مجددا این تمرین را انجام دهید در طول روز باید ۱۰ مرتبه این حرکت انجام دهید .
  • تقویت عضله پلاتیسما : بروی صندلی بنشنید لب پایینی را بر روی لب بالایی قرار دهید، به مدت ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید ، توصیه می شود این حرکت را در طول روز ۱۰ مرتبه انجام دهید ، این تمرین مزیتی که دارد این می باشد که عضله پلاتیسما را تقویت می نماید این عضله از جمله عواملی می باشد که شل شدن آن باعث بروز پلاتیسما می شود .
  • جراحی غبغب : توجه به این نکته الزامی می باشد که انجام این تمرین ها برای غبغبی که کم عمق باشد موثر است و ممکن است با انجام این تمرین ها غبغب از بین نرود بنابراین بیمار با انجام جراحی می تواند غبغب را از بین ببرد و آن را درمان نماید .

از سوالات متداولی که مطرح می شود در ارتباط با جراحی بینی و عمل غبغب است اینکه می توان همزمان با انجام جراحی بینی به درمان غبغب پرداخت ؟ که در پاسخ به این سوال گفت بله می توان همزمان با جراحی بینی به درمان غبغب پرداخت و انجام این دو عمل با یکدیگر هیچ تداخلی با یکدیگر ندارد .

منبع: سایت دکتر شیرازی ، متخصص جراحی بینی