جراحی انحراف بینی

جراحی بینی

جراحی بینی ، جراح بینی ، جراحی زیبایی بینی ، drnajafbeygi

جراحی بینی یک عمل زیبایی است که افراد برای زیبا شدن و رسیدن به چهره زیبا تر این عمل زیبایی را انجام می دهند. شاید برای شما هم سوال باشد که جراحی بینی به چه روشهایی انجام می شود. جراحی زیبایی بینی به روشهای زیر انجام می شود:

روش باز:در روش باز قسمت میانی سوراخ های بینی برش می خورد و عمل صورت میگیرد.

روش بسته:در این روش برش بین سوراخ ها صورت نمی پذیرد و بدون برش جراحی صورت میگیرد.

  • البته به این نکته توجه داشته باشید که برش هایی که در گوشه های سوراخ بینی ایجاد می شود ربطی به نوع عمل و باز و بسته بودن آن ندارد. این امر بسته به کوچک یا برگ بودن بینی انجام میپذیرد.

انحراف تیغه  بینی با نشانه هایی مانند خروپف شبانه ، مشکلات تنفسی و بویایی ، خشک شدن گلو هنگام خواب و مزمن شدن سینوس ها همراه است ، البته در مواقعی نیز با خونریزی مواجه خواهید بود.

جراحی بینی
انحراف بینی
بینی مانند یک هرم ساختاری سه بعدی دارد،اگر کل هرم بینی کج رشد کند می توان گفت که فرد دچار کجی و انحراف بینی شده است و نیازمند این است که توسط تکنیک های جراحی انحرافات آن برطرف شود . اگر انحراف بدون مشکلات تنفسی و علائم نام برده باشد جزو موارد زیبایی خواهد بود و نیازمند جراحی زیبایی بینی می باشد و
در بسیاری از موارد مشاهده می شود که جراحی انحراف بینی  با جراحی زیبایی بینی همراه خواهد شد و به صورت همزمان انجام می شود. به طور کلی اگر بینی کج باشد ، به طور طبیعی تیغه وسط بینی هم به شکل نا مناسبی دچار تغییر و تاب خوردگی می شود ،شخصی که این مشل برای او به وجود م یآید علاوه بر مشکل زیبایی دچار بیماری های تنفسی و مشکلات ناشی از آن نیز خواهد بود، به همین جهت است که اصلاح کجی و انحراف بینی منجر به صاف شدن راه تنفس خواهد شد.
دقت داشته باشید که رفع انحراف بینی تنها به وسیله تکنیک های جراحی پلاستیک قابل اصلاح بوده و امکان پذیر می باشد ،البته جراحی انحراف بینی بدون جراحی پلاستیک بینی نیز امکان پذیر است .

عوامل موثر بر انحراف بینی

می توان از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در  انحراف بینی عوامل تکاملی و ارثی  را نام برد ، معمولا انحراف موروثی است و این مشکل  در هنگام جنینی به خاطر اختلافاتی که در جثه و اندام پدر و مادر وجود دارد  بروز می نماید ، البته طور به اختلافات ژنتیکی نیز در این مساله دخیل هستند ، تیغه  بینی در زمان رشد  به صورت نا متقارن رشد می کنند ، در صورتی که رشد تیغه و گوشت و پوست هم  باهم همخوانی لازم را ندارند و در نتیجه تیغه بینی دچار انحراف می‌شود. البته موارد دیگر فرد مبتلا به  بیماری‌های فک و صورت  می شود  و این مشکل ممکن است فرد را با  انحراف بینی  همراه سازد .
اغلب افرادی که  دارای فک بالایی کوچک‌ی هستند انحراف در تیغه ی بینی را به همراه دارند ، همین طور کسانی که دچار بیماری لب شکری و یا شکاف کام هستند تقریبا در تمامی موارد به انحراف بینی دچار می‌شوند.

تشخیص انحراف بینی

علاوه بر دید ظاهری می توان با یک معاینه دقیق توسط جراح بینی از انحراف بینی و میزان آن اطلاع کاملی بدست اورد ، در صورتی که شما با مشکلات تنفسی و یا خر و پف های شبانه همراه هستید مناسب ترین گزینه برای شما جراحی انحراف بینی می باشد .

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =